Dormant Dissident dołącza do ‘When The Rain Comes Down Tour 2018’!

Dormant Dissident dołącza do ‘When The Rain Comes Down Tour 2018’!
Pochodząca z Zielonej Góry formacja otworzy koncerty Internal Quiet w Poznaniu, Wrocławiu, Żaganiu, Lubinie, Szczecinie i Sulęcinie:

Internal Quiet w Blue Note – When The Rain Comes Down Tour 2018
Internal Quiet zagra w Alive!
Internal Quiet zagra w ŻAGAŃ – Elektrownia
Internal Quiet koncert w LUBIN – AVE CEZAR
Internal Quiet – Szczecin – K4 Loft Kultury
Internal Quiet Sulęcin – U BULKA

DORMANT DISSIDENT to heavy metalowy zespół założony w 2011 roku. Od września 2012 roku, kiedy to skład został uzupełniony o drugą gitarę i wokal, grupa nabrała rozpędu tworząc coraz więcej własnego materiału oraz dając energetyzujące koncerty. Prostota połączona z melodyjnością oraz metalowym zacięciem i dynamiką utworów sprawdza się idealnie na koncertach, podczas których kapela porywa publiczność do wspólnej zabawy. W maju 2013 roku ukazało się pierwsze, trzyutworowe demo zespołu („DDemo”), w tamtym czasie rozprowadzone wyłącznie drogą elektroniczną. Z początkiem września tego samego roku „DDemo” ujrzało po raz pierwszy światło dzienne w postaci fizycznej.

13 grudnia 2016 roku DORMANT DISSIDENT wydał swój pierwszy album długogrający „Knightmares”, który został bardzo ciepło przyjęty przez fanów oraz recenzentów. Na płycie znajduje się 9 utworów – są to kompozycje dobrze znane bywalcom koncertów, jak i nowości stworzone specjalnie na album. Nie obyło się również bez bonusu, który pokazuje trochę inne oblicze klasycznego heavy metalu, granego przez zespół. Album został nagrany w studiu „Decybelia” i wydany własnym sumptem. Niesamowita szata graficzna została przygotowana przez uzdolnionego artystę – Adriana Michalaka.

Kolejny rok upłynął na promocji koncertowej debiutanckiego podczas zespół w ramach ‘Knightmares Tour 2017’ zagrał około 30 koncertów w Polsce oraz zagranicą.

Do dnia dzisiejszego wydane zostały 3 single promujące nadchodzący album. Pierwszy z nich – „Hangman’s Dance”, do którego zespół przygotował popularne dzisiaj lyric video – został przyjęty bardzo ciepło przez słuchaczy. Został on również wykorzystany m.in. w jednym z filmów na kanale popularnego YouTube’ra – Niekrytego Krytyka. Pozostałe dwa utwory – poruszająca ballada „Wretched Efforts” oraz klimatyczny „The King Will Come” są w dalszym ciągu promowane przez zespół i również zbierają pozytywne opinie wśród słuchaczy.

Linki do wszystkich singli na YouTube:

Hangman’s Dance:
https://youtu.be/D5PdAHu-Km8
Wretched Efforts:
https://youtu.be/YiLKJ7cQspU
The King Will Come:
https://youtu.be/NxYmwifGHAs

Album zamówić można na profilu facebookowym: www.facebook.com/DormantDissident, bądź pisząc bezpośrednio do zespołu na adres e-mail: dormantdissident@gmail.com

DORMANT DISSIDENT 2018:

Arturo Kuliński „kula” (wokal)
Piotr Zubko (gitara prowadząca)
Kamil „Akmyl” Pleśnierowicz (gitara rytmiczna)
Rafał Romański „Roman” (bas)
Jakub Czubaty „Czu” (perkusja)

DORMANT DISSIDENT w internecie:

Facebook: facebook.com/DormantDissident
Instagram: instagram.com/dormantdissident/
Twitter: twitter.com/DDissidentPL
YouTube: youtube.com/user/DormantDissident