„Othis” przed „Internal Quiet”

OTHIS przed Internal Quiet na koncertach w Łomży, Warszawie i Kaliszu!

Internal Quiet – Łomża – Pop Art Mdk Dśt
Internal Quiet – Warszawa – Potok
Internal Quiet koncert Kalisz – Urwany FILM

Internal Quiet Kalisz

Po wysłuchaniu debiutanckiego mini albumu tej ekipy nie mieliśmy cienia wątpliwości kim obsadzić jedne z ostatnich wolnych miejsc supportowych ‘When The Rain Comes Down Tour 2018’!

Koszaliński zespół OTHIS powstał wiele lat temu a korzenie zespołu sięgały wówczas ekstremalnych odmian muzyki metalowej. Jednak nowe otwarcie nastąpiło w roku 2016, kiedy to do perkusisty Pawła (jednego z założycieli formacji) oraz gitarzysty i wokalisty Kevina dołączyli grająca na basie Majka oraz gitarzysta Darek.
Ich obecne wcielenie można określić po prostu jako metal, ale uważni słuchacze mogą zauważyć wpływy takich gatunków jak thrash, heavy, power itd.

Na przestrzeni lat OTHIS inspirował się przeróżnymi artystami, w tym m.in. Iron Maiden, Amon Amarth, Kreator i Black Sabbath. Ponieważ osobiste zainteresowania członków zespołu sięgają od punka, przez power metal, aż do black metalu, finalnie otrzymujemy mieszankę jedyną w swoim rodzaju. Dotychczas zespół dzielił sceny z takimi zespołami jak m.in. Turbo czy Quo Vadis.

W sierpniu 2017 roku zrealizowany został teledysk do utworu ‘Abandoned Place’ a jakiś czas później premierowe o tym samym tytule udostępnione słuchaczom w internecie oraz do nabycia w postaci płyty CD.

Sprawdźcie koniecznie jeśli lubicie Kreator, Death Angel, Arch Enemy, Megadeth, Testament!

‘Abandoned Place’ [official video]:
https://www.youtube.com/watch?v=iQWhHAwU5fY
OTHIS w sieci:
https://www.facebook.com/othis.official/
https://soundcloud.com/othis_official
http://othis.pl/